Cargando Eventos

« Todos los Eventos

  • Este evento ha pasado.

Sergey Arutyunyan Ensemble

octubre 7 @ 9:00 pm UTC+0

Gratuito

Sergey Arutyunyan Ensemble

Sergey é violinista e descendente da prestixiosa escola de corda de San Petersburgo, cidade onde a tradición vinculada ao violín e moi longa e veñe dende os tempos do lexendario L. Auer.

Larissa Shomina

Iniciou os seus estudos musicais na Escola de Música de Kharkov, USSR, nunha escola para niños superdotados, na que acadou as máxima calificacións en todas as disciplinas. En 1987 acabou o “Mestrado en Artes” no Conservatorio Superior Estatal Rimsky-Korsakov en San Petersburgo, onde estudou na clase de violín do brillante violinista Marc Komissarov.

Alexander Arutyunyan

Nado o 15 de agosto de 2002, comezou os seus estudos musicais cos seus pais, profesores de violín, Larissa Shomina e Sergey Arutyunyan.

No ano 2013, na Academia de Música de Viana do Castelo, comeza as clases de piano na clase de Olga Baranova, continuando os seus estudos de violín na casa.

En setembro de 2016 ingresou na EPMVC, actualmente chamada ARTEAM (Escola Profesional de Arte Profesional do Alto Minho), onde continuou os seus estudos de violín na clase do profesor Sergey Arutyunyan.

Bruno Miguel Pinheiro Fernándes

Naceu o 21 de agosto de 1993. Ten o seu primeiro contacto coa música na Banda de Escuteiros de Barroselas en 2001.
En 2005 inicia os seus estudos de violoncello na Escola Profesional de Música de Viana do Castelo na classe do profesor Iminas Kucinskas.

En 2011 ingresou na Escola Superior de Música e Artes de Espetáculo na clase do professor Jed Barahal terminando en 2015 a sua Licenciatura.

Paulo Areias

Nado en Viana do Castelo, licenciouse en oboe na Escola Superior de Música de Lisboa (ESML), perfeccionándose en clases maxistrais en Portugal e no estranxeiro con François Leleux, Stefan Schilli, Lazlo Hadady, Ernest Rambout, Alex Klein, Maurice Bourgue. , Thomas Indermuhle, Christian Wetzel, Nick Deutsch, Alfredo Bernardini, Jean Luc Fillon, Ricardo Lopes e Henrik Goldschmidt.

Programa:

  • A. Vivaldi – Sonata para 2 violines en Sol M. RV 71
  • Allegro
  • Adagio
  • Allegro
  • G. B. Pergolesi – Pulchinela Ouverture
  • T. Albinoni – Concerto para Oboe, Cordas e Baixo continuo Op. 9 nº 2
  • Allegro e non presto
  • Adagio
  • Allegro
  • J. S. Bach – Adagio para cordas da suite nº 3
  • J. S. Bach – Sinfonía da Cantata nº 156, Anhang da Cantata BWV 208
  • A. Vivaldi – Concerto Op.8 n º3  “O Outono”
  • Allegro 
  • Adagio
  • Allegro

Detalles

Fecha:
octubre 7
Hora:
9:00 pm UTC+0
Precio:
Gratuito
Etiquetas del Evento:
,

Local

Iglesia da Madanela
Arzúa, España + Google Map